2019 Club Competitions
 
 
Never Won
Play by
Play by
Play by 
Play by Friday 26th July

Play Finals week

17-21st August

The Winner
 
 

 

Jim Clacey

   

 
Jim Clacey
Jim Clacey
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sheila Maton
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 
Dave Tylee
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Points Cup
Play by Friday 24th May
Play by Friday
14th  June
Play by Friday
5th July
Play by Friday 2nd  August
Play Finals Week
17th -21st  August
The Winner
Mark Strange
Mark Strange
Steve Witcombe
Steve Witcombe
Steve Witcombe
Steve Witcombe
Paul Robbins
  Steve Witcombe
 
 
Chris Weller
Carol Ealey
 
 
Carol Ealey
 
 
Margaret Wiggins
Mike Miles
Percy Strange
 
 
Mike Miles 
 
 
Brian Ealey
Percy Strange
 
 
Percy Strange
 
 
Jim Clacey
Alan Pimm
John Mott
Pete Wilson
 
 
Alan Pimm
 
 
John Mott
John Mott
 
 
Dave Tylee
 
 
Alan Wiggins
 
Pete Wilson
 
 
       Rose Townsend ►
Rose Townsend
 
 
Brian Radburn
Pete Wilson
 
 
Pete Wilson
 
 
Mixed Pairs
Play by
Play by Friday 15th  June
Play by Friday
7th June
Play by Friday 19th July
Play Finals week
17th -21st August
The Winner
 
 
Allan Wiggins
Margaret Wiggins
 
Alan Wiggins
Margaret Wiggins
Allan Wiggins
Margaret Wiggins
Allan Wiggins
Margaret Wiggins
 
 
 
 
 
 
Stuart Empson
Pat Calcutt
 
 
 
 
 
 
 
 
Roy Bull
Sheila Maton
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Chris Weller
Carole Regan
Brian Radburn
Lyn Dunsby
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Brian Radburn
Lyn Dunsby
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ladies Pairs
Play by
Play by
Play by
Play by 
Play Finals Week 17th - 21st August
The Winner
 
 
 
 
 
Lyn Dunsby
Margaret Wiggins

Lyn Dunsby

Margaret Wiggins

 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Carole Reagan
Sheila Maton
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Men's Singles
Play by Friday 31st May
Play by Friday
21st June  June
Play by Friday
12 th July
Play by Friday
2nd  August
Play Finals Week 17th-21st August
Winner
Dave Tylee
Brian Ealey
Pete Wilson
Allan Wiggins
Allan Wiggins
Chris Weller
Brian Ealey
Alan Hamer
Pete Wilson
Pete Wilson
Brian Radburn
John Mott
Alan Wiggins
John Mott
Alan Wiggins
Alan Wiggins
Les Days
Paul Robbins
Paul Robbins
Paul Robbins

Paul Robbins

Stuart Empson
 
 Mike Miles
 
 
Andrew Auger
Andrew Auger
 
 
Richard Barnett
 
 
Alan Pimm
Chris Weller
Chris Weller
Chris Weller
 
 
Chris Weller
 
 
Jim Clacey
Jim Clacey
 
 
Mark Strange
 
 
Roy Bull
Steve Witcombe
Kevin Siford
 
 
 Steve Witcombe
 
 
Kevin Siford
Kevin Siford
 
 
Percy Strange
 
 
Men's Pairs   
Play by
Play by 31st May
Play by Friday
28th  June
Play by Friday
26th July
Play Finals Week 17th - 21st August
The Winner
 
Jim Clacey
Stuart Empson
 Jim Clacey
Stuart Empson
Jim Clacey
Stuart Empson
Les Days
Dave Tylee
Andrew Auger
Alan Pimm
 
 
Alan Hamer
Mike Miles
 
 
Steve Witcombe
Pete Wilson
Steve Witcombe
Pete Wilson
 
 
Chris Weller
Percy Strange
 
 
 
Les Days
Dave Tylee
Les Days
Dave Tylee
 
 
 
 
 
 
Kevin Siford
Brian Radburn
 
 
 
 
 
 
John Mott
Neil Margetts

 

Paul Robbins
Roy Bull
Andrew Auger
Alan Pimm
 
 
 
 
 
 
Paul Robbins
Roy Bull
 
 
 
 
 
 
Andrew Auger
Alan Pimm
Andrew Auger
Alan Pimm

 

 
 
 
 
 
 
Richard Barnett
Alan Wiggins
 
 
 
 
 
Ladies Singles
Play by
Play by 
Play by Friday
21st June
Play by Friday
 2nd August
Play Finals Week 17th-21st August
The Winner
 
 
Pat Calcutt

Pat Calcutt

Pat Calcutt
Pat Calcutt
 
 
 
 
 
 
Carol Ealey
 
 
 
 
 
 
 

Margaret Wiggins

 

Rose Townsend
 
 
 
 
 
 
Rose Townsend
 
 
 
 
 
 
 
Lyn Dunsby
Lyn Dunsby
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sheila Maton
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Back to top
Go to bottom